JAK A KDE PRODAT SVÉ OBLEČENÍ

Zdravím milí čtenáři, hned na začátek bych vás ráda pozvala na tradiční bazárek brněnských blogerek, který se bude konat v Sále B. Bakaly v Brně tohle úterý 28. března od 14:00. Akci tentokrát organizuje autorka skvělého blogu Dazzlicious, za což jí moc děkuji! Budu se na vás těšit s plným stojanem oblečení a určitě dorazte, pokud budete mít možnost, všechny si s vámi rády i popovídáme. Které blogerky budou na bazárku dál, můžete zjistit na facebookové události.

A protože se to hezky tématicky hodí, rozhodla jsem se pro vás sepsat pár způsobů a tipů, které vám snad pomohou, pokud se rozhodnete prodat nějaké oblečení, které vám už nevyhovuje, ale někdo jiný by pro něj měl využítí. A pokud se chcete zbavit oblečení, ale nechcete ho prodávat, můžete mrknout na další čtyři tipy, co s ním můžete udělat. 

Kde můžete oblečení prodat?

ONLINE:

Nejpoužívanější stránkou v Česku bude pravděpodobně Vinted, existuje i spousta facebookových skupin či dalších online bazarů. Musíte se ale připravit na to, že své zboží budete muset sdílet kamarádům a propagovat ho i jinde než na zmíněných webech, protože jejich uživatelé jsou z naprosté většiny také prodejci, stejně jako vy se oblečení chtějí zbavit, ne kupovat další.

Zaujmout potencionální zákazníky ale můžete pomocí ceny zboží a fotografie. Neočekávejte, že si od vás někdo pořídí (i kdyby nové) tričko za dvě stovky, apod. Nastavte ceny minimálně na polovinu hodnoty, za kterou jste ho kupovali.

Fotky zboží musí být kvalitní, žádné selfie na chodbě v zrcadle nebo zmačkané oblečení visící na ramínku. Oblečení vyperte, vyžehlete a vyfoťte na sobě nejlépe venku na denním světle. Zkuste si porovnat anglickou stránku depop a český vinted, které fotografie vás zaujmou víc?

Lidem odepisujte co nejdřív a nebojte se smlouvat. K oblečení napište všechny důležité informace (cenu, značku, velikost, rozměry, materiál, jak bylo nošené nebo nenošené, jaké postavě sedí,..), spoustu lidí byste totiž odradili od koupě, pokud by se museli sami zeptat.

NAŽIVO:

Nejjednodušším způsobem je udělat si vlastní malý bazar doma s kamarády, kdy vystavíte své oblečení a za malé částky je přátelům věnujete.

Existuje ale spousta bazárků, bleších trhů a hadráren (události můžete jednoduše vyhledat na facebooku), ke kterým se můžete připojit. Většinou potřebujete minimálně vlastní stojan, protože v oblečení na hromadě se nikdo přehrabovat nebude.

Oblečení před prodejem nezapomeňte vyprat a vyžehlit! Zkuste svůj stojan udělat trošku reprezentativnější – oblečení můžete seřadit podle barev nebo druhů oblečení, pořiďte si stejná ramínka, vyrobte hezké cenovky a oblečení upravujte i v průběhu. Na cenovky nezapomeňte, napište na ně cenu, velikost a značku, mnoho zájemců je občas stydlivých se na cenu zeptat, takže odejdou bez nákupu. Nezapomeňte ani, že i vy, a co máte na sobě, je reklamou na to, co prodáváte, oblečte a namalujte se hezky, usmívejte se a buďte milí. Věnujte se nakupujícím, zapovídejte se s nimi a nekoukejte pořád to telefonu. A hlavně si nezapomeňte rozměnit peníze do začátku!

Hodně štěstí s prodejem, snad se uvidíme na zítřejším bazárku. Mějte se krásně,Magda -3

Reklamy

Jeden komentář Přidejte váš

  1. Annie Reprobate napsal:

    Já asi nejradši dávám staré oblečení na charitu. Většinou na jejich barazech seženu skvěl kousky za malé ceny a beru to jako takovou odměnu. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s