PRVNÍ DOJMY – NEW-TRALS VS NEUTRALS OD MAKEUP REVOLUTION

Zdravím mí milí čtenáři. Dnešní článek asi nebude pro každého, protože se budu věnovat jen jedné věci. A to produktu od Makeup Revolution, paletce očních stínů s názvem New-trals vs Neutrals. Snažím se nepsat recenze jen na jeden produkt, protože mě osobně moc nebaví, ale článek o celé paletce bude dost obsáhlý, takže si dnes vyhradím místo jen pro ni.

New-trals vs Neutrals už je rok stará, takže jste o ní mohli číst už stokrát. Toužila jsem od ní už od začátku, ale nikdy jsem se definitivně nerozhodla si ji pořídit. Tím finálním kopancem pro její pořízení bylo video od Vogue s makeup rutinou francouzské „It girlSoko. Vždycky jsem tíhla spíš k neutrálním narůžovělým/načervenalým tónům, než k hnědým a šedým, protože myslím, že mé výrazně modré oči dokážou podtrhnout a zvýraznit nejlépe, díky kontrastu, který vznikne. Společně s kovovými odstíny, které padnou všem barvám.

Začnu od balení, které má klasický tvar všech Professional Eyeshadow paletek od Makeup Revolution. Narozdíl od většiny je jeho obal ale matný, alespoň na horní polovině, spodní je klasicky černá lesklá. Nevím, proč nejsou obě poloviny stejné, matná vypadá luxusně, se spojením s lesklou ale trošku divně. I když se mi matný obal líbí více, nemůžu o něm tvrdit, že je praktičtější, protože je hned upatlaný a špatně se z něj dostávají otisky prstů nebo prach ze stínů.

Jako vždy je v paletce velké zrcadlo, je bytelná a navíc je k ní tentokrát přidaný místo klasického pěnového aplikátoru i oboustranný štetec na oční stíny. Ten se mi dost hodí, jeho plochou stranu moc nepoužívám, ale stranou na ztrácení se stíny lehce nanášejí i rozmazávají. Pracuje se s ním opravdu dobře. A to je fajn, protože štetce na oči od Makeup Revolution stojí kolem stovky, takže dostat ho jako bonus v paletce za tři sta padesát korun je skvělé.

Názvy stínů jsou natištěné na průhledné fólii, která je vložena uvnitř paletky, což je škoda, protože fólii po pár použitích vyhodím, pokud ne hned. Nejlepší by bylo je mít napsané uvnitř paletky u každého stínu zvlášť, v horším případě zespodu paletky jako u některých paletek od Makeup Academy.

Výdrž stínů bohužel není perfektní, několik hodin v těchto vedrech zvládnou, ale na konci jsem měla stín, který jsem použila v ohybu víčka slitý do jedné linky. Stín, který byl přes celé víčko vypadal v pořádku. Celý den ale určitě nevydrží. Alespoň ne bez primeru.

Nanášení stínů pomocí přiloženého štetce je jednoduché, záleží to ale na každém stínu. Těch je v paletce celkem šestnáct. Horní řada je hlavně pro nás milovníky načervenalých tónů, spodní potom obsahuje spíše neutrálnější barvy a stíny se třpytkami.

Barevně je paletka složená podle mě dokonale. Obsahuje jak základní odstíny na nahé líčení, několik odstínů na klasické kouřovky, třpytivé stíny a nakonec i ty „šílenější“ červené, růžové a oranžové, které se skvěle hodí na podzim, který už je za dveřmi. Všechny stíny se navzájem doplňují a lze s nimi vytvořit nespočetné množství vzhledů. Zároveň se žádný stín neopakuje, ani není podobný, což mi vadí u většiny paletek všech značek. Paletka je multifunkční a hodí se na každou příležitost. Jediný stín, který mi v ní chybí, je starorůžová, kterou jsem si oblíbila používat přes celé víčko.

Jak je to s pigmentací, finišem a vlastnostmi jednotlivých stínů se musím rozepsat s každým stínem zvlášť.

CUSTOM – V paletce se zdá být velice tmavě hnědý, skoro čokoládový, s malým množstvím třpytek. Ve skutečnosti ale není moc dobře pigmentovaný, proto na fotce vypadá tak bledě (každý stín jsem nanesla prstem a jen jednu vrstvu) a je úplně matný. Pomocí štetce je pigmentace na víčku mnohem lepší a dá se navrstvit, ale i tak nedosáhne barvy v paletce. Při nanášení trošku opadává. Je skvělý do ohybu víčka pro prohloubení pohledu.

TONE – Krásný rudý odstín s nádechem do karmínova. Je zcela matný. Hodně práší, pokud ho nanesete moc, je potřeba štetec nejdřív oklepat a barvu postupně vrstvit. Pigmentovaný je průměrně. Hezky se ztrácí. Líbí se mi i přes celé víčko a spodní linku, ale pro většinu lidí je nejspíš vhodný do vnějšího koutku.

NEW-TRAL – Úžasně jemný a „příjemný na dotek“. Má saténový finiš, který se jemně leskne. Barva je trošku do oranžova a růžova. Skoro nepráší, lehce se nanáší, je dobře pigmentovaný. Vypadá nádherně přes celé víčko. Jeden z mých nejoblíbenějších stínu.

TREND – Skvělá terakotově oranžová barva s nádechem do hněda. Znovu je úplně matný a hodně práší. Nanáší se trošku nerovnoměrně, ale hezky se ztrácí. Pigmentace je dobrá. Krásný je v ohybu víčka.

VOGUE – Druhý stín se saténovým finišem, korálově růžová s troškou zlatého odlesku. Nepráší, hezky se s ním pracuje. Společně s NEW-TRAL patří k mým nejoblíbenějším a vypadá skvěle přes celé víčko.

PERSONAL – Také patří k saténovým finišům. Jeho barva je do broskvova. Hrozně špatně se nanáší, musí se navrstvit, aby by vůbec vidět, zároveň docela práší. Hodí se přes celé víčko.

NEUTRAL – Klasická neutrální béžová, která se hodí přes celé víčko i do ohybu. Při nanesení vypadá lehce do růžova. Stín je matný a trošku práší. Hezky se ale nanáší a ztrácí. Má velkou výdrž.

BIAS – Na fotce nejde moc vidět, protože je skoro stejně světlý jako moje ruka, ne že by byl špatně pigmentovaný. Jde o krásně krémovou barvu se saténovým finišem. Nepráší, ale pro lepší pigmentaci se lépe nanáší prstem. Je skvělý do vnitřního koutku oka pro rozjasnění, ale i jako rozjasňovač na celý obličej, pokud jste stejně bledí jako já, protože vypadá hodně přirozeně.

STRONG – Matná černá s krásnými červeno-fialovými třpytkami. Při nanesení štetcem není černá moc dobře pigmentovaná a třpytky hodně práší, takže vidíte jen nerovnoměrnou vybledlou černou šmouhu. Pěnový aplikátor nebo prst jsou na nanášení mnohem lepší a stín vypadá nádherně, žádný podobný jsem zatím neviděla, trošku mi připomíná Cricket od Colourpop. Štetcem nejde vyztrácet, protože se na něj nalepí všechny třpytky, určitě funguje lépe s primerem.

SUIT – Na první pohled saténová tmavě šedá, po nanesení je ale spíše do čokoládě hnědé, jako má být CUSTOM z horní řady, jen s lehce šedým odleskem a mnohem lepší pigmentací. Dobře se nanáší štetcem a práší jen trošku. Na oku vypadá nádherně jak přes celé víčko tak v ohybu.

BUFF – Krásně nahnědlý odstín se stříbrno šedou perletí. Dobrá pigmentace, na víčku při nanesení štetcem ale vypadá jen jako světlejší odstín SUIT.

ADAPT – Matný, světle hnědý, spíš nafialovělý odstín. Špatně pigmentovaný stejně jako CUSTOM, také hodně práší. Hodí se do ohybu.

MODE, PARTIAL, STYLE – Všechny tři jsou výrazně třpytivé, MODE je do bronzovo zlata, PARTIAL do růžova (růžového zlata) a STYLE je perleťovo růžový. Všechny tři jsou spíše máslové konzistence, krásně pigmentované, pokud jsou nanesené prstem. Se štetcem jsou výrazně světlejší, ale stále dobře pigmentované. Nepráší, ale třpytky lehce opadávají. Jen s němi třemi se dá od nejsvětlejšího po nejtmavší vytvořit skvělý metalický bronzový vzhled na léto, který jinak vytvářím pomocí paletky tvářenek Golden Sugar. Určitě ale potřebují primer, nevydrží tolik jako stíny ze zmíněné paletky.

COOL – Světlý matný stín v lehce krémové barvě. Nanáší se trošku nerovnoměrně a práší jako všechny zmíněné matné stíny. Hodí se jako základní stín přes celé víčko i do koutku oka, pokud ho chcete jen zesvětlit bez pomocí třpytek.

Celkově vzato jsem s paletkou hodně spokojená, barevně je rozložená skvěle, na cestování je dokonalá, stíny se pomocí přiloženého štetce dobře nanáší a ztrácí. Výdrž se dá zlepšit pomocí primeru. Cena je podle mě skvělá. Matné stíny nejsou tak dobře pigmentované a hodně práší, ale pracovat se s nimi dá. Saténové odstíny jsou úžasné, patří k mým nejoblíbenějším, nepráší a vypadají opravdu originálně. Odstíny plné třpytek potom potřebují asi nejvíce práce. Za mě dávám asi 75%, pokud by se zlepšila pigmentace a textura matných stínů, byla by dokonalá.

Jaká je vaše nejoblíbenější paletka stínů? Troufli byste si mít na očích červené stíny? Mějte se krásně.Magda -3

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s