PLÁŽOVÉ ATRAKCE – ZÁPISKY Z BRIGHTONU

V Brightonu jsme byly s Haily a Temi už více než před měsícem, proto je tento článek i poslední z brightonovské série. Ráda bych vám ukázala i video, které natočila Haily a ukazuje, co všechno jsme v Brightonu dělaly. Dnes tu pro vás tedy mám shrnutí všech drobných turistických atrakcí, které ale dělají Brigton Brightonem.

Kousek od mola (všechno je tu kousek od mola, protože je Brighton malinký) je přímo na pláži krásný kolotoč (carousel), který jsem si bohužel nezkusila, což je mi líto, třeba byl kouzelný! I když nejspíš ne, protože na mole byl také kolotoč, identický s tímto. Za kolotočem najdete malinké úžasně nastylované obchůdky s drobnostmi a suvenýry.

Hned u mola najdete velkou koblihu, neboli The Doughnut. Není ničím zajímavá, ale jsou od ní hezké fotky. Když tedy počkáte, až u ní bude méně lidí, spousta si jich totiž sedá kolem (my taky).

Během deseti minut cesty kolem pláže narazíte na druhé molo z roku 1866,které vyhořelo v roce 2003 – West Pier. Opět není nijak extra záživné, ale fotky jsou od něj nádherné. Škoda jen, žepláž přímo před ním je uzavřená, protože se zde staví vyhlídková věž i360, která bude vysoká 162 metrů a má ji na starost stejná společnost, která stavěla Londýnské oko.

Osobně jsem ráda, že je West Pier ve stejném stavu jako po vyhoření, a není nijak zrekonstruován nebo zlikvidován, protože vypadá vážně zajímavě a krásně.

11873752_10204936250788146_2872608581993327688_n

Jakmile se projdete po celé pláži, dojdete na konec Brightonu, kde začíná vedlejší městečko Hove, které se pyšní krásnými plážovými domečky Hove Beach Huts. Lidé si je mohou na celou sézónu najmout a skladovat v nich vše, co potřebují na pláž, od slunečníků po sadu židlí a stolu či grilu. V podvečer, když je teplo, vše nachystají buď před domečky nebo za ně na rozlehlý trávník, a udělají si třeba večerní barbecue. Domeček je každý jinak barevný a ozdobený, takže se na ně určitě zajděte podívat a vyberte si svůj nejoblíbenější. A nakonec tu mám moc pěkné cestovní video od Haily, kde můžete vidět, co všechno jsme zažily.Magda -3

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s