JAK SE ZBAVIT NECHTĚNÉHO OBLEČENÍ

Za poslední rok jsem svému šatníku ulehčila alespoň o sto až dvě stě kusů oblečení. Jak a proč jsem to udělala a tipy na třídění a organizaci šatníku se dozvíte v dalších článcích. Co ale udělat se vším tím starým a nechtěným oblečením? Vyhodit? Ne! Připravila jsem si pro vás postup, jak se oblečení zbavit, aniž by muselo skončit na skládce nebo ve spalovně.

  1. Prodejte ho – Oblečení, které je v perfektním stavu, skoro jste ho nenosili, je z kvalitního materiálu, a někomu může sloužit ještě roky a roky doporučuji prodat. Doporučuji ceny nastavit klidně mezi 50 – 300 korunami, abyste měli jistotu, že oblečení půjde z domu. Protože to je hlavní důvod, proč se ho zbavujete – abyste se ho zbavili, ne abyste na něm vydělali balík peněz. Tohle jsou „lidové“ ceny, a případní nakupující vám utrhají ruce. Prodávat můžete na nejrůznějších místech – existují skupiny na facebooku, stránky jako Vinted, ale nejrychlejší je zapojit se do nějakého blešáku, který se třeba bude konat ve vašem městě. Jak nejlépe prodat své oblečení se také dozvíte v dalším článku.
  2. Věnujte ho – Tím nemyslím rovnou na charitu. Určitě máte nějaké přátele, kteří si rádi vyberou nějaký váš kousek, nebo někoho z rodiny, kdo si je už stejně „půjčuje“. Uspořádejte si vlastní bazárek uprostřed vašeho pokoje, upečtě něco dobrého, udělejte domácí limonádu a bavte se s kamarády během zbavování se oblečení!
  3. Dejte ho na charitu – Pokud vám stále zbývá oblečení, které je už trošku obnošené, ale stále zachovalé, můžete ho věnovat charitě nebo na sbírku, která se zrovna může konat. Na mnoha místech jsou i kontejnery na oblečení, do kterých můžete vložit oblečení pro charitu, která je na kontejneru napsána.
  4. Vytvořte z něj něco nového – Na Internetu můžete najít nekonečné množství návodů a nápadů, jak ze starého oblečení vytvořit zajímavé nové kousky ať už oblečení nebo třeba doplňků do bytu. Vytahaný svetr proměňte v kruhovou šálu, povlak na polštář, ponožky, rukavice! Z šatů s potiskem se můžou stát roztomilé ubrousky, tričko, sukně. Z kalhot jdou vždy udělat nové kraťasy. A tak dále, a tak dále.
  5. Zrecyklujte ho – Stejně jako existují kontejnery na zachovalé oblečení, které jde přímo na charitu, jsou i kontejnery na ten zbytek, do kterých můžete vložit vše od oděvů, bot, hraček a bytového textilu. Obsah potom putuje na ruční třídící linku, ze které může směřovat několika cestami – zachovalé kusy se věnují sbírkám nebo pošlou do rozvojových zemí, vyrobí se z něj izolace či hadry na úklid, a zbytek se zrecykluje na nové oděvy a textil. Některé obchody mají i své recyklační programy, třeba v některých obchodech H&M mají (nebo měli) kontejnery na rifle, a za každé odložené džíny jste mohli dostat slevu na nový pár.

Jak se oblečení zbavujete vy? Znáte nějaký způsob, který jsem nezmínila? Určitě se se mnou podělte a mějte se krásně,Magda -3

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s